Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Звернення громадських організацій до Вищої ради правосуддя щодо відсторонення суддів ОАСК.

 

1 вересня 2020р.

 

 

Сьогодні, 1 вересня 2020 року, Вища рада правосуддя розглядатиме клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, Євгена Аблова, Ігоря Качура, Володимира Келеберди, Олексія Огурцова та Ігоря Погрібніченка.

 

Інформація про ймовірні злочинні діяння цих суддів, яку оприлюднило Національне антикорупційне бюро України, збурила суспільство, адже в разі доведення вини суддів ідеться про одну із наймасштабніших суддівських злочинних схем в історії країни. Суддів підозрюють у  корупції, спробах захопити державну владу та втручанні в роботу органів суддівського врядування.

 

ЗМІ неодноразово висвітлювали в своїх матеріалах сумнівні рішення суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, а інформація щодо кримінального провадження за підозрою суддів у масштабних злочинах набула значного суспільного резонансу. Розгляд Вищою радою правосуддя питання тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя є питанням істотного суспільного інтересу.

 

Тому ми просимо Вищу раду правосуддя забезпечити онлайн трансляцію засідання, на якому розглядатиметься питання щодо відсторонення суддів ОАСК. Тим паче, що в умовах карантину лише незначна частина бажаючих зможе безпосередньо бути присутньою на засіданні, особливо це стосується тих, хто знаходиться не в Києві.

 

Також звертаємо увагу на те, що деякі члени Вищої ради правосуддя не можуть брати участь у розгляді питання про відсторонення суддів ОАСК. Так, за інформацією з офіційного веб-сайту ВРП, її членів Павла Гречківського, Олега Прудивуса та Віктора Грищука викликали на допит  у кримінальному провадженні  щодо суддів ОАСК у якості свідків. Більше того, у серпні 2019 року, під час розгляду клопотання про відсторонення суддів ОАСК Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка, Вища рада правосуддя підтримала клопотання Генеральної прокуратури про відвід члена ВРП Ігоря Прудивуса.

 

Закон України “Про Вищу раду правосуддя” визначає, що член ВРП не може брати участь в розгляді питання за наявності обставин, які викликають сумнів у його неупередженості. Зважаючи на те, що самі члени ВРП Гречківський, Прудивус та Грищук розцінили свій виклик на допит як втручання Генпрокуратури в їхню діяльність, їх неупередженість щодо правоохоронців у вказаній справі видається сумнівною.

 

Таким чином, у разі, якщо згадані члени ВРП візьмуть участь у розгляді питання та прийнятті рішення, це поставить під сумнів законність і справедливість такого рішення, і негативно позначиться на авторитеті органу.

 

Ми закликаємо Вищу раду правосуддя забезпечити відкритий (з трансляцією) та неупереджений розгляд клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, Євгена Аблова, Ігоря Погрібніченка, Олексія Огурцова, Володимира Келеберди та Ігоря Качура, оскільки це є предметом значного суспільного інтересу, а рішення, прийняті ВРП за наслідками розгляду цього клопотання, можуть істотно вплинути на авторитет правосуддя і судової влади загалом.

 

Підписанти:

 

ГО “Центр протидії корупції”

Фундація DEJURE

Автомайдан

 

Copyright © 2021 Автомайдан