Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Розслідування

 

Василь Пацкан – начальник Ужгородського управління ГУ Державної податкової служби в Закарпатській обл.

 

5 березня 2020р.

 

 

«Він пережив декількох президентів, міністрів, голів і начальників різних рангів. Спостерігав за їхніми призначеннями та відставками. Залишаючись у тіні вищого керівництва, завжди мав авторитет та незмінний вплив на місцевому рівні…»

 

Так починається 40-хвилиний фільм знятий з нагоди 60-річчя одного із начальників податкової служби в Закарпатській області. Саме про цю «незамінну» людину далі в нашому розслідуванні.

 

Знайомтеся, начальник Ужгородського управління головного управління Державної податкової служби в Закарпатській області – Василь Васильович Пацкан.

 

 

В органах податкової служби працює з 1999 року з призначення керівником Хустської податкової інспекції. До цього був депутатом обласної ради та головою колгоспу.

 

Ми проаналізували декларації Василя Пацкана за 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки. За вказаний період він отримував як зарплату в податковій, так і пенсію. У 2018-му продав майна аж на 1,35 млн грн. Це автомобіль Toyota Highlander та вісім соток землі в Ужгородському районі.

 

Також у 2016-му податківець частково розпродав або об’єднав земельні ділянки в межах Закарпатської області. Загалом вторгував понад 868 тисяч гривень. У декларації за 2015 рік ми нарахували у Василя Пацкана і дружини Ганни одинадцять ділянок сумарною площею 4,61 га.

 

Ганна Пацкан працює викладачем молодших класів у загальноосвітній школі в Ужгороді. Проте паралельно вчителька має непоганий дохід від здачі майна в оренду. До прикладу, за 2018 рік їй заплатили 220 тисяч за користування нерухомістю. У 2016-му продала автомобіль Subaru Impreza за 149 тисяч, що є межею готівкового розрахунку.

 

 

В останню щорічну декларацію Василь Пацкан вніс три власні ділянки. Дві з них – для ведення сільського господарства, отримані в межах безоплатної приватизації, але з перевищенням: 2,096 га заміть максимально дозволених 2. Дружина Ганна також володіє трьома.

 

 

Здача в оренду нежитлових приміщень, очевидно, приносить свої плоди. Хоча незрозуміло, звідки у дружини вони взялися. Тож станом на зараз вона володіє двома квартирами, це 55 кв. м у Мукачевому, перероблені під офіс на першому поверсі та придбана пів року тому в Ужгороді на 65 кв. м. Житло на тій же вулиці продають по 700 доларів за квадрат. Тож Ганні Пацкан квартира могла обійтися в 45 тисяч доларів.

 

 

Окремо відмітимо великий житловий будинок в Ужгороді, яким навпіл володіють Василь та Ганна Пацкани з 2009 року. На момент введення експлуатацію його оціночна вартість складала 1,1 млн грн, або за тодішнім курсом це 143 тисячі доларів. Величезна сума як для держслужбовця та працівниці управління освіти Закарпатської ОДА.

 

 

У податківця Василя Пацкана також є син Мирослав, хоч його і не видно в деклараціях. Зате він подає свої власні, з яких видно що у 2018 Мирослав Пацкан був заступником прокурора Рівненської області. Нині – перший заступник прокурора Житомирщини. За повідомленням ЗМІ Пацкан молодший народився у 1986 році та протягом всієї кар’єри працював винятково на державній службі. Однак у 2016-му році зміг купити квартиру площею 89 кв. м в елітному ЖК «Французький квартал» за 1,45 млн грн. Походження цих грошей – туманне. В декларації за 2014 рік він продав якесь майно на 1,19 млн грн. А от що саме – невідомо.

 

 

Цікава деталь: у майновій декларації Мирослава Васильовича прямо вказане право користування автомобілем Toyota Rav4, що записаний на Ганну Пацкан. Якраз під його будинком у сестри Марини Шульги (Пацкан) є у власності гараж. Вірогідно, автівка зберігається там, але право користування гаражем у декларації Мирослава Пацкана не зазначено.

 

 

У фільмі про себе Василь Пацкан згадує та показує свого молодшого брата Михайла, для якого він був прикладом. Проте у фільмі ні слова не говориться про ще одного молодшого брата Василя Пацкана, який є набагато відомішим. Це чинний голова Рахункової палати і нардеп у минулому Валерій Пацкан. За свою кар’єру чиновник зміг нажити чимало добра. Це столична квартира площею 165 кв. м за 2,7 млн грн. у тому ж самому ЖК «Французький квартал», де проживає його племінник, земельна ділянка в Ужгороді, вартість якої за останньою оцінкою 3,09 млн грн. Ще й зберігає у готівці 284 тисячі доларів. Так, зарплата голови палати за 2018-й у Валерія Пацкана була нічогенька. Але ж переважна більшість майна придбана в роки депутатства.

 

 

У голови Рахункової палати Валерія Пацкана є автомобіль Toyota Land Cruiser 200 за 2,28 млн з придбаним номерним знаком 0007. Дружина ж податківця, як уже згадувалося, володіє автівкою Toyota Rav4 2016 року випуску.

 

 

Зі слів голови ДПС Верланова, податківців збираються переатестувати до 1 липня 2020 року, але досі цей процес не розпочався. Можливо, саме переатестація стане тим переломним моментом, коли Василь Пацкан не пересидить чергового керівника чи президента? Про це дізнаємося незабаром. Всі матеріали щодо фігурантів наших розслідувань будуть зібрані та передані до атестаційних комісій.

 

Copyright © 2021 Автомайдан