Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Розслідування

 

Андрій Андрейко – заступник начальника управління, начальник відділу адміністрування податків і зборів із фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області.

 

9 вересня 2020р.

 

 

Реформована або точніше «реформована» податкова служба має не лише старих кадрів. Тут на керівних посадах працюють також відносно молоді люди, ми не будемо обходити їх стороною та розповімо, чим вони живуть.

 

Знайомтеся, заступник начальника управління, начальник відділу адміністрування податків і зборів із фізичних осіб – Андрій Олегович Андрейко.

 

 

Попри таку поважну посаду, ми не змогли знайти в публічному доступі біографію Андрія Олеговича, хоча  дещо таки дізналися про його кар’єру. Так, у 2005 році він отримує доходи від страхової компанії ТОВ «Євролайф Україна ТЛД».

 

У 2007 році він вже працював у львівському ТОВ "АЛІССПЕЦГРАД", тобто в приватному секторі. Фірма заснована у 2001 році трьома людьми, серед яких бізнесмен, у подальшому регіонал і депутат Львівської ради Олег Баляш. Профіль – будівництво та продаж нерухомості.

 

Того ж 2007 року Андрія Андрейка приймають на роботу в податкову інспекцію залізничного району міста Львова. Вірогідно, відтоді й починається його кар’єра державного службовця.

 

Окремо зупинимось на одному з епізодів, що стосується професійної діяльності Андрейка. «Антикорупційний моніторинг Львівщини» опублікував у 2017-му розлогий пост щодо кандидатів на призначення в держоргани. Там йдеться, що Андрій Олегович разом із тодішніми шефом по ДФС Кобільником тиснули на підприємців запитами на документи, яких, на переконання авторів, не мав права вимагати. Окрім того, документам присвоювався однаковий вихідний номер, що дозволяло приховувати масовість таких листів.

 

 

Ми також переглянули декларації Андрія Олеговича за 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки. Податківець спершу отримував незначний дохід, який у подальшому нарощувався. Незважаючи на молодий вік, отримує пенсію. За попередній рік, до прикладу, йому виплатили 103 тис. грн. Позаторік мав виплату з соціальної допомоги в сумі 59 тис. грн.

 

Дружина за вказаний період мала менше. Її основний прибуток – зарплата від викладацької діяльності у львівському університеті.

 

 

Нещодавно Андрейко, на підставі рішення місцевого самоврядування, приватизував на себе земельну ділянку для будівництва площею 0,04 га в місті Винники Львівської області. На ній діє обмеження: охоронна зона вздовж об'єкта енергетичної системи.

 

 

За останньою майновою декларацією, податківець мешкає з дружиною Богданою Володимирівною, двома дітьми та двома особами під опікою. У нього є чверть львівської квартири площею 70,1 кв. м у непримітному будинку, отримана в спадщину.

 

 

Андрейко з 2017 також користується житловим будинком площею 267 кв. м у Львівській області. Його власниця Гулай Ганна Євгенівна, так звати тещу Андрія Олеговича. Наразі будинок із висоти має такий вигляд:

 

 

Ганна Гулай бізнесу в класичному розумінні не мала, але була підприємицею з роздрібної торгівлі з лотків текстилем. За 2015-17 роки, поки її чоловік Володимир Гулай подавав декларації начальника управління агропромислового розвитку Пустомитівської РДА, на рік мала дохід на рівні пристойної заробітної плати як для обласного центру. Але чи досить було цього для життя й побудови будинку, зазначеного вище? Ми дещо сумніваємось. До речі, Володимир Іванович теж має свій будинок, навіть більший за площею. У 2016-му йому вдалося ввести в експлуатацію помешкання площею 327,5 кв. м у Малечковичах Львівської області. Досить непогано, як для місцевого чиновника із середньостатистичною зарплатою.

 

 

Під цим будинком тесть у 2016-му приватизував ділянку площею 0,247 га.  Окрім того, в тестя податківця є частки земельних ділянок на Львівщині, які переважно отримані в спадщину.

 

 

Вважаємо за потрібне розповісти ще декілька слів про батька податківця. Саме автівкою Олега Ілліча Андрій Андрейко раніше користувався. Йдеться про автомобіль CITROEN C4 2007 року випуску з невказаною вартістю. Андрейко-старший не мав часток у бізнесі. У середині 2000-х працював у бюро технічної інвентаризації, аптечному складі та ще кількох приватних фірмах. Певний час навіть був підприємцем. Аж от у 2019 році в його частковому користуванні з’являється також будинок площею 356,6 кв. м. Якщо вірити публічній карті, там розташований чотириповерховий будинок, схожий на гуртожиток. Спершу держслужбовець не показав його у своїй майновій декларації, але потім в уточнювальному документі помешкання все ж з’явилося.

 

 

Зрештою, як ми вже згадували раніше, у володінні родини Андрейків з 2017 року лише один автомобіль CITROEN C4, що належить батьку Олегу Іллічу. Принаймні, так написано в деклараціях посадовця. Іншого транспорту нібито немає.

 

 

За об’єктивною оцінкою, фінансово-майновий стан податківця дещо відрізняється від більшості його колег, про яких ми вам розповідали раніше. Однак, з огляду на досить солідний будинок, побудувати який доволі недешево, і згадка про сумнівні схеми з перевірками підприємців уже заслуговують на окрему статтю. Очевидно, в системі податкової мають працювати люди з бездоганною репутацією. Врешті-решт, від цього залежить фінансова стабільність і соціальні потреби всього населення України.

 

Copyright © 2021 Автомайдан