Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Вища рада правосуддя проігнорувала застереження міжнародних партнерів: офіційний документ.

 

12 лютого 2020р.

 

Міжнародні та іноземні організації не номінуватимуть міжнародних експертів до складу конкурсної комісії з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Причиною стало сумнівне положення, затверджене Вищою радою правосуддя (ВРП).

 

Про це стало відомо з листа Агентства США з міжнародного розвитку  (USAID), надісланого на адресу ВРП 26 грудня 2019 року, копію якого вдалося отримати в результаті інформаційного запиту.

 

У своєму листі до ВРП USAID, що є іноземною організацією, яка, відповідно до закону, може номінувати експертів до складу конкурсної комісії, наполегливо рекомендувала Вищій раді правосуддя переглянути Положення про проведення конкурсу. Серед питань, які викликають стурбованість міжнародних партнерів, зокрема:

 

  • вимога, що більшість у складі новоствореної ВККС мають складати судді;
  • можливість ВРП відхиляти рекомендації Конкурсної комісії, що нівелює роль комісії у процесі;
  • надмірні вимоги до міжнародних експертів щодо необхідності підтверджувати освітній рівень та експертизу для участі в Конкурсній комісії.

 

Вища рада правосуддя, очевидно, проігнорувала застереження міжнародних партнерів, оскільки за півтора місяця так і не внесла жодних змін до положення.

 

Нагадаємо, раніше громадські організації, які займаються питанням судової реформи, зазначали, що Вища рада правосуддя заблокувала проведення конкурсу до ВККС через затвердження положення, яке повністю нівелює роль міжнародних експертів.

 

Добір членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів на прозорому конкурсі за участі міжнародних експертів – один із ключових моментів судової реформи, ініційованої президентом Володимиром Зеленським.

 

Copyright © 2021 Автомайдан