Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Громадські організації закликають парламентські фракції та групи провести відкритий конкурс на посади членів Вищої ради правосуддя.

 

16 грудня 2019р.

 

 

3-го грудня Верховна Рада дала зелене світло для нового добору на два вакантних місця у Вищій раді правосуддя (далі - ВРП). Апарат Верховної Ради 10 грудня оголосив про початок прийому пропозицій щодо кандидатур.

 

Відповідно до Регламенту Верховної Ради, делегувати кандидатів до складу ВРП можуть лише парламентські фракції та групи. Саме тому вибір представників  до найважливішого органу суддівського врядування у парламенті дуже часто відбувається між партійними юристами чи депутатами. Водночас, шановані правники, не афілійовані з депутатськими групами і фракціями, позбавлені можливості бути обраними до ВРП.

 

Саме тому ми закликаємо кожну парламентську фракцію та групу провести відкритий конкурс, щоб подати на розгляд парламенту найбільш гідні кандидатури до ВРП. Вважаємо, що цей процес можливий та не потребує змін до Регламенту чи інших законів.

 

Фракція та група може подати по одній кандидатурі на вакантну посаду. Ми вважаємо, що кожна фракція та група має публічно оголосити про готовність розглянути кандидатури всіх охочих взяти участь у конкурсі та повідомити спосіб, у який кандидати можуть зголошуватися для участі. Для того, щоб максимально спростити цей процес та запобігти зловживанням з боку потенційних кандидатів, пропонуємо, щоб особи, які бажають взяти участь у конкурсі, одразу подавали для розгляду фракцій та груп весь пакет документів, який вимагає закон.

 

Ми переконані, що якщо парламентські фракції та групи, не чекаючи на законодавчі зміни, зроблять процес добору членів ВРП більш відкритим, це не тільки сприятиме позитивним зрушенням у судовій реформі та процесі очищення судової влади, але й забезпечить зростання довіри до судової влади, а також до парламенту та політичних партій, представлених у ньому.

 

  • Фундація DEJURE
  • Центр протидії корупції
  • Всеукраїнське Об’єднання “Автомайдан”
  • Transparency International Ukraine

 

 

Copyright © 2021 Автомайдан