Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Розслідування

 

Оксана Слесарчук – заступниця начальника ГУ Державної податкової служби у Рівненській області.

 

18 грудня 2020р.

 

 

В Україні існує багато підприємств приватної власності, які стабільно генерують річний виторг у розмірі понад мільйон гривень. Так, це представники малого бізнесу. Однак нерідко у фінансових звітах таких підприємств можна побачити чистий прибуток менший за один відсоток. І тут два варіанти: нерентабельний бізнес. Для чого він потрібен?! Або ж мінімізація прибутку. Додаткові запитання виникають, коли власниками такого бізнесу є близькі родичі працівників податкової.

 

Знайомтеся, начальниця відділу перевірок окремих платників і з окремих питань – Оксана Миколаївна Слесарчук.

 

 

Оксана Слесарчук працює в органах податкової служби щонайменше з 2006 року. Спочатку в податковій інспекції в місті Рівному, далі в Рівненському районі та в податковій адміністрації Рівненської області. Після розділення ДФС на податкову та митну служби Оксана Миколаївна не втратила там своє крісло та лишилась на посаді начальниці відділу перевірок окремих платників.

 

 

Ми проаналізували декларації Оксани Миколаївни за 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки. За вказаний період Слесарчук отримувала переважно зарплату, що збільшувалася з року в рік. Але, окрім неї, були також незначні виплати за викладацьку діяльність.

 

Колишній чоловік Олександр Слесарчук раніше також працював у Рівненській податковій, а нині підприємець і спеціалізується на діяльності в галузі права.

 

 

За декларацією, родина Слесарчуків не володіє жодним рухомим чи нерухомим майном. Хоча, згідно з реєстром речових прав, на Олександра Слесарчука записаний гараж у кооперативі «Дворецький» по вулиці Відінській. Мабуть, дружина просто забула задекларувати.

 

 

Водночас Оксана Миколаївна відобразила право користуванням десятьма сотками в Рівному. Ця земля належить Слесарчук Людмилі Євгенівні на праві власності з 2015 року, вірогідно матері податківиці.

 

 

На цій земельній ділянці також розташоване домоволодіння площею 490 кв. м. Справді, після приїзду на місце ми виявили симпатичний маєток.

 

 

Історія з цим будинком дуже цікава. Людмила Слесарчук придбала його в грудні 2012 року за 1, 9 млн грн, що на той момент було еквівалентом 240 000 дол. США. Звідки такі кошти в матері податківиці – загадка. Чим займалась Людмила Слесарчук ми, на жаль, не знаємо – в мережі інформація про неї відсутня. Однак точно знаємо, що бізнесом вона не займається. Взагалі ніяким. У середині 2000-х отримувала дохід від Рівненського обласного онкологічного диспансеру та від дослідного господарства «Білокриницьке» Національної академії аграрних наук.

 

Через два роки, у листопаді 2014, Слесарчук продає цей будинок Лецкалюку Ю. О. за 2,3 млн грн. Однак через пів року передумала: і 24 червня 2015 року подає позов про визнання цього договору недійсним.

 

Підстави позову таки доволі цікаві. Слесарчук стверджувала, що помилилась із договором. Начебто вона міркувала, що укладає договір довічного утримання та новий власник буде її годувати та піклуватись про неї до самої смерті. Але пів року він цього не робив, а тому договір треба визнати недійсним. Покупець прийшов до суду та визнав позов. Мовляв, справді домовлялись, що буде утримувати Слесарчук, але не робить цього.

 

 

Дуже сумнівно, що це відповідає дійсності. Але суддя повірила сторонам і вже через три тижні – 17 липня 2015 суддя Гордійчук І. О. повністю задовольнила позов. Цікаво, що суд не зобов’язав Слесарчук повернути покупцеві будинку отримані 2,3 млн грн.

 

Ми не знаємо, для чого таку операцію треба було провертати, але це очевидна недобросовісна схема, яку не можна було реалізувати без домовленості з судом. Також невідомо, яка роль у цьому податківиці, але якщо вірити її деклараціям, то саме після повернення будинку в сім’ю, а саме з грудня 2015 року вона стала ним користуватись.

 

У 2017 році Людмила Євгенівна разом із чоловіком приватизували земельну ділянку в Рівному для будівництва житлового будинку. При тому, що на той момент у них вже була ділянка з таким же призначенням.

 

 

Співвласник цієї земельної ділянки – Слесарчук Микола Васильович, вірогідно батько Оксани Слесарчук. Він є співзасновником товариства з обмеженою відповідальністю «МІД», яке спеціалізується на гуртовій торгівлі та вантажному транспорті. Фірма працює давно та операційний прибуток має такий: за останні три роки понад 2 мільйони гривень щороку. Однак чистий дохід фірми – просто смішний. 2019 рік – 19 тисяч гривень, 2018-й – 11 тисяч, 2017-й – 16 тисяч. Загалом поверхневий огляд фінансової звітності фірми наштовхує на думку, що тут мінімізують прибуток для зменшення оподаткування. При цьому дивіденди не призначались. Не дуже приємно усвідомлювати, що таким займається батько Оксани Миколаївни, яка повинна пильно слідкувати за сплатою податків усіх інших жителів області.

 

 

У майнову декларацію Оксана Слесарчук вписала автомобіль TOYOTA CAMRY 2016 року випуску. Це власність того ж таки Миколи Васильовича Слесарчука. Він придбав її новою в автосалоні.  На той момент у салоні така коштувала від 30-ти тисяч доларів.

 

 

Реформування державної податкової служби повинно було б очистити її кадровий склад від людей із неоднозначною репутацією та сумнівним походженням набутого майна. Нагадаємо, нещодавно ми розповідали вам про завідувача сектором ГУ ДПС у Львівський області Ярослава Кравціва, у якого знайшли активний бізнес: готель у Карпатах.

 

Copyright © 2021 Автомайдан