Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Розслідування

 

Наталія Рубан – перша заступниця голови Державної податової служби України.

 

19 серпня 2020р.

 

 

З призначенням Олексія Любченка в Державну податкову службу повертаються старі кадри, які до цього працювали в фіскальних органах ледь не після закінчення навчального закладу. Про одне з таких призначень у сьогоднішній статті.

 

Знайомтеся, перша заступниця голови Державної податкової служби – Наталія Іванівна Рубан.

 

 

Після закінчення навчального закладу ще в радянський період певний час працювала економісткою на комбінаті та в колгоспі. З 1990 року працює в державних органах. Почала з посади контролера-ревізора КРУ МФ у місті Першотравненську. Була заступницею начальника ГУ організації документальних перевірок Державної податкової адміністрації України. Упродовж трьох років обіймала посаду заступниці голови ДПА України. За Януковича з серпня 2011-го по червень 2014-го працювала заступницею керівника Головного контрольного управління Адміністрації президента.

 

Отже, упродовж майже всієї кар’єри Наталія Рубан пропрацювала на державній службі.

 

Паралельно займається викладацькою діяльністю. Кандидатка економічних наук. Заслужений економіст України.

 

 

Аналіз декларацій Наталії Рубан за 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки показав, що нинішня перша заступниця голови ДПА жила переважно на зарплату та дохід від викладацької діяльності. Отримувала страхові виплати, а віднедавна має ще й пенсію. У 2018 році одноразово вторгувала 980 тис. грн від продажу автомобіля, придбаного раніше за 553 тис. грн. Отже, її середньомісячний дохід, за винятком страхових премій і кредиту, склав 45 тис. грн.

 

 

Відповідно до майнової декларації, Наталія Рубан мешкає одна. У власності вона мала п’ять земельних ділянок: біля Києва, на Дніпропетровщині та на Закарпатті. А от недавно син подарував їй ще 0,0086 га в Києво-Святошинському районі, де розташований її будинок. Усі ці земельні ділянки вона разом із сином отримала безоплатно.

 

 

Є в Наталії Іванівни і дві розкішні квартири, теж подаровані. У 2013 році вона отримала у дар 140 квадратів на вул. Малопідвальній у Києві, неподалік від Майдану Незалежності. Цю квартиру їй подарувала дочка Яна Миколаївна Рубан-Неділько, яка купила її в грудні 2012 року. На той момент дочці було 32 роки.

 

 

Ще одна квартира дісталася Наталії Іванівні відносно недавно – навесні. За реєстром, це теж подарунок площею 102,4 квадратні метри поряд з Офісом президента, що на вулиці Шовковичній. Цю квартиру подарував їй син Максим Олександрович Рубан, який придбав її у 2009 році, коли йому було усього 22 роки та він навчався в університеті. Задекларована вартість квартири на момент придбання 4,15 мільйони гривень або 515 тис. дол. США за тодішнім курсом. Звідки такі статки в студента? Запитання риторичне.

 

 

І нарешті – домоволодіння площею 208,1 кв. м у Києво-Святошинському районі із задекларованою вартістю в 666 тис. грн, або 83 тисячі доларів за тодішнім курсом. На території є баня, басейн, два навіси, альтанка та літня кухня. Це майно Наталія Рубан також отримала в подарунок від сина Максима у 2013 році, коли йому було 26 років.

 

 

Аудитор із податкової також задекларувала одяг із хутра, сережки з годинником швейцарського виробника преміум класу Chopard і швейцарський годинник марки Breguet класу «люкс». Однак, Наталія Рубан не вказала їхню вартість, як і моделі, через які можна цю вартість встановити.

 

 

Тривалий час Наталія Іванівна мешкає одна. Її колишнім чоловіком є Рубан Олександр Леонтійович, з яким вона розлучилась у 2013 році. З 2016-го він зареєстрований підприємцем із надання в оренду нерухомості, хоча що саме він здає незрозуміло, адже на нього з 2013 року записана єдина столична квартира, та й та не зовсім велика. Вартість квадратного метра там близько однієї тисячі доларів, отже житло могло обійтися Олександру Леонтійовичу в 50 тисяч доларів.

 

 

Торік Олександр Леонтійович подарував своєму сину Максиму Рубану 1,3 млн грн. А син нині заступник начальника столичного Сервісного центру МВС, а раніше податківець - спершу працював у Херсоні, а потім очолював Дарницьку ДПІ м. Києва.

 

У його декларації є право користування тим самим будинком площею 208 квадратів, який ми вам показували раніше. От тільки там його вартість значно вища – 1,75 млн грн, а не 666 тис. грн, як вказала у своїй декларації Наталія Іванівна.

 

Відповідно до декларації, Максим Рубан у тій же Михайлівці будує будинок площею 320 кв. м.

 

 

Єдина, хто на перший погляд має бізнес у родині, – дочка Яна Рубан-Неділько. Окрім ФОПу з обмеженням по виручці, Яна Миколаївна має два товариства: ТОВ «АКК», що займається бухгалтерським обліком, і будівельне – компанія «Модуль-стиль». «АКК» за 2019 рік заробила 140 тис. грн, а «Модуль-стиль» у 2017 році закрила на нульовому рівні.

 

 

Із цікавого: у Яни Миколаївни є дві сусідні квартири в люксовому будинку на Кловському узвозі, 7 площами 136 та 98 квадратних метрів. Одна з квартир подарована її чоловіком Недільком Сергієм Павловичем. Плюс до перерахованого майна додаються два паркомісця. За нашими підрахунками, таке майно може коштувати 460 тисяч доларів. Де дочка звичайної податківиці могла заробити на таку нерухомість? У нас поки що відповіді немає.

 

 

Транспорт у родини Рубанів – взагалі окрема історія.

 

У 2018 аудитор Наталія Іванівна придбала новенький Mercedes Benz GLE 2017 р. в. за 1,72 млн грн.

 

Цікаво і з транспортом сина. Їздить він на орендованому  Volkswagen Touareg 2018 р. в., а ще мав водний мотоцикл Уamaha, який він купив у 2018-му начебто за 40 000 грн. Але в липні цього року продав у 4,5 рази дорожче за 182 000 грн.

 

 

Одним із показників вдалого реформування податкової мало стати очищення новостворених органів від працівників із сумнівним майном і біографією. Реорганізація двох служб уже відбулася, і нині на керівні посади призначають людей із «системи», а нових облич поки не дуже багато.

 

Нагадаємо, минулого разу ми розповідали вам про Ярослава Лотоцького, начальника одного з управлінь на Львівщині, який зумів на державній службі побудувати красивий будинок, а потім через суд поновитися на посаді.

 

Copyright © 2021 Автомайдан