Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Павло Козирєв – начальник Білоцерківського управління Державної податкової служби.

 

21 грудня 2019р.

 

 

Що трапилося з одіозними чиновниками та мерами-регіоналами після втечі Януковича? Хтось успішно зберіг свою посаду, комусь довелося звільнитися чи потрапити під люстрацію. А є частина, яка знайшла прихисток зовсім в іншій сфері, проте також на державній посаді. У цій статті ми розповімо саме про один із таких випадків.

 

Знайомтеся, начальник Білоцерківського управління Державної податкової служби – Павло Генріхович Козирєв. Проте, більш відомий Павло Козирєв як багаторічний мер міста Українка, що в Київський області.

 

 

Вперше мером міста Українка Павло Козирєв став у 2002 році, коли був обраний як самовисуванець. Наступну каденцію Козирєв також провів як самовисуванець, а от у 2010-му Павло Козирєв став членом Партії Регіонів. Ба більше, він також очолив міський осередок партії, закликаючи підтримати Партію Регіонів на місцевих виборах.

 

 

Після Революції Гідності Козирєв двічі безуспішно (у 2014 та 2015 роках) намагався потрапити до Верховної Ради як самовисуванець. У 2015 році його вчетверте обрали мером міста Українка, цього разу знову як самовисуванця, хоча, за інформацією ЗМІ, партія «Солідарність – Блок Петра Порошенка» відкрито проводила агітацію також за Козирєва, а голова БПП Київської області Лев Парцхаладзе проводив із Павлом Козирєвим спільні зустрічі з виборцям.

 

 

У 2017 році Павло Козирєв подав у відставку. За його словами, таке рішення було обумовлене переходом на іншу роботу, але на той час мова йшла не про податкову, а про посаду заступника мера ще одного міста Київської області – Біла Церква.

 

Нам, звичайно, стало цікаво, як людина, яка так довго будувала політичну кар’єру, раптом покинула все та перейшла зовсім в іншу сферу?

 

Однак спочатку про інші можливі причини, чому Павло Козирєв вирішив покинути пост мера Українки. Виявляється, незадовго до відставки Козирєва, СБУ та Національна поліція провели обшуки та виїмку документів Української міської ради. Згідно з ухвалою, за якою правоохоронці провели обшук, справа стосувалася можливої розтрати бюджетних коштів саме міським головою Павлом Козирєвим.

 

Так, громадська організація «Агенція економічного розвитку громад», засновником якої був Козирєв, безкоштовно передала в користування міській раді Українки 3 автомобілі. А потім, протягом кількох років, Козирєв вже як мер міста щомісячно виділяв кошти на ремонт цих автівок. Загалом у такий спосіб з 2015 по 2017 роки було витрачено 370 тис. грн. бюджетних грошей. При цьому, як зазначається в ухвалі, ремонт цих автомобілів не проводився. Цікаво, що вже через два місяці всі три автомобілі, що були вилученні як речові докази, повернулися до громадської організації Козирєва.

 

Незважаючи на те, що справа про розтрату майна не мала жодного розвитку, будувати політичну кар’єру Павло Козирєв, вочевидь, припинив. За словами активіста Олександра Лємєнова, на посаду заступника мера Білої Церкви Козирєва лобіював олігарх Василь Хмельницький, проте мер Геннадій Дикий не виконав домовленість та не призначив Козирєва на посаду.

 

Втім, без роботи Павло Козирєв пробув недовго: у жовтні 2017 року його представили як керівника Білоцерківського відділення Державної фіскальної служби.

 

Ми проаналізували декларації Павла Козирєва за 2016, 2017 та 2018 роки. Статки, власне, самого Павла Козирєва доволі скромні, а доходи всі ці роки складалися винятково із заробітної плати. Так за 3 роки Павло Козирєв отримав 695 740 грн доходу.

 

Щодо майна, то тут теж все доволі скромно: Павло Козирєв володіє 3 земельними ділянками в селі Дерев’яна Київської області, будинком площею 77 кв.м, отриманими в спадщину, та квартирою в місті Українка на 77 кв.м.

 

 

Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, у 2018 році Павло Козирєв  приватизував невеликий елінг площею біля 18 кв.м.  на території човново-стоянкового кооперативу «РИФ», проте це майно не вказане в декларації податківця, що, звичайно, є порушенням. Натомість в декларації чиновника можна знайти гараж та земельну ділянку, безкоштовно орендовану в того самого кооперативу «РИФ».

 

 

Традиційно набагато успішнішою, в плані доходів та майна, є жінка екс-мера – Руслана Володимирівна Козирєва. Щорічний дохід від підприємницької діяльності Руслани Козирєвої – понад 900 тис. грн, не враховуючи дивідендів та інших доходів від її компаній. Загалом за останні три роки, згідно з декларацією, вона отримала 3 132 982 грн доходу.

 

Також у 2018-му році дружина податківця отримала коштовний подарунок – квартиру площею 56.9 кв. м та оціночною вартістю понад 500 тис. грн. Зауважимо, що квартиру Руслана Козирєва задекларувала, а факт отримання подарунка – ні, що також є порушенням.

 

Окрім цього, з 2005 року у власності Руслани Козирєвої є ще одна квартира в місті Українка площею 121 кв. м.

 

 

На цьому ми могли б завершити перерахунок майна родини Козирєвих, згадавши хіба ще кілька бюджетних автівок, задекларованих Павлом Козирєвим. Але вже згадана історія про автомобілі, які були у власності громадської організації Козирєва, а не в нього самого, навела нас на думку пошукати схоже майно, яким родина може розпоряджатися, але не декларувати. Так нам вдалося знайти мільйонну нерухомість на балансі компаній, бенефіціаром яких є дружина податківця, але все по порядку.

 

Завдяки аналітичній системі Youcontrol ми дізналися, що Руслана Козирєва, окрім реєстрації як приватний підприємець, пов’язана  з п’ятьма юридичними особами, одна з яких наразі ліквідована. Втім, безпосереднім засновником дружина податківця виступає лише в двох компаніях – ПП «Офіс-2000» та ТОВ «Маргарита», саме вони й вказані в декларації Павла Козирєва. В інших двох дійсних компаніях засновниками виступають вже згадані ПП «Офіс-2000» та «Маргарита».

 

 

Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, у власності компаній, бенефіціаром яких є дружина екс-мера та чинного податківця Павла Козирєва, щонайменше 3 великі нежитлові приміщення та 1 офіс загальною площею понад 1 190 кв. м у місті Українка, а також 2 земельні ділянки, видані в оренду Українською міською радою на 49 років. Вартість лише одного із цих приміщень, станом на 2009 рік,  понад 2,5 млн грн.

 

 

Як бачимо, кількість нерухомості, якою афілійовано може володіти родина Козирєвих, більш вражаюча за задеклароване майно.

 

Нагадаємо, що зараз триває реструктуризація Державної фіскальної служби, з якої виокремлюється два нових органи – податкова та митна служба. Постає питання: чи знайдеться в новій податковій місце для досвідченого політика та фігуранта корупційних розслідувань Павла Козирєва? Відповідь на це запитання ми дізнаємося незабаром.

 

Copyright © 2021 Автомайдан