Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Судова реформа

Контакти

Підтримати

Приєднатися

Про нас

Головна

 

Активісти закликають Володимира Зеленського обрати гідних членів до Вищої ради правосуддя.

 

31 липня 2019р.

 

 

Представники громадських організацій Автомайдан, Центр протидії корупції, Фундація DEJURE та Трансперенсі Інтернешнл Україна закликають президента Володимира Зеленського обрати гідних кандидатів до Вищої ради правосуддя (ВРП) на оголошеному ним конкурсі.

 

31 липня, 1 та 2 серпня сформована президентом комісія проведе співбесіди з кандидатами на посаду двох членів ВРП.

 

Після цього комісія надасть президенту свої рекомендації щодо призначень на посади. З переліку президент обере двох переможців.

 

Громадські організації проаналізували всіх кандидатів, які претендують на посади двох членів ВРП, та розділили їх на 3 категорії: ті, кому точно не місце у ВРП, ті, до кого є запитання, а також кандидати, щодо яких не виявлено негативної інформації.

 

До категорії кандидатів, яким не місце у ВРП, потрапило 18 осіб, у діях та документах яких виявлено чимало ознак недоброчесності.

 

До цього списку увійшли судді Майдану, кандидати, статки яких складно пояснити їхніми офіційними доходами, а також кандидати щодо яких наявний очевидний політичний вплив та інші.

 

У той же час до переліку кандидатів, щодо яких не виявлено негативної інформації, потрапило 11 претендентів, серед яких судді-викривачі, громадські активісти та адвокати.

 

З повним аналізом кандидатів можна ознайомитися за посиланням.

 

До фінального етапу конкурсу дійшло 48 кандидатів.

 

Представники громадських організацій наголошують, що вперше з часу створення Вищої ради правосуддя на конкурс подалася дійсно велика кількість кандидатів, щодо яких не було виявлено негативної інформації.

 

Президент має всі можливості та повноваження обрати достойних членів до Вищої ради правосуддя тим самим продемонструвати свою дійсну готовність до проведення судової реформи.

 

У той же час навіть двоє нових доброчесних кандидатів серед 14 старих політичних призначенців – це лише крапля в морі.

 

Громадські організації закликають майбутніх депутатів Верховної ради ухвалити закон про оновлення всього складу ВРП, залучивши до цього процесу міжнародних експертів та громадськість.

 

Copyright © 2021 Автомайдан